Nacházíte se zde:

Hudba

Řeknu to rovnou

Řeknu to rovnou, prostě nebudu chodit kolem horký kaše a zdržovat zbytečnýma řečma kolem o všem možnym. Nemám rád když někdo moc povídá a nedostane se k tématu a píše slova, který nic neřikaj, znáte to, prostě jen kecá a kecá a kecá. Já takovej nejsem takže to řeknu rovnou a nebudu to už dál protahovat, nevim taky proč bych to měl protahovat, za to co chci říct se přece numusim stydět dyt jak se řiká rodiče si člověk nevybírá, že jo. Takže můžu jít rovnou k věci a řict to...

Takže tedy nepocházim z hudební rodiny a sám sem vlastně taky moc talentu nepobral. Mám jen základní hudební sluch. A pro hudební haromnii mám cit asi jako březí samyčka rypouše sloního pro nejnovější trendy Pařížské módy. Ale snažim se, víte? Prostě se snažim. Našel sem v sobě aspoň trocha talentu pro to vymyslet melodii a tak to rozvíjim, a někdy dokonce podlýhám dojmu, že už mi to de. Ale to se pak zase vždycky potkám s nějakym tim hudebnim řemeslníkem na slovo vzatym a musim se stydět jak se vůbec dokážu já hudební hotentot a barabar opovažovat vzbuzovat v lidech ten dojem že sem muzikant. Řeknu to rovnou: nejsem. A ať budu, co dělat tak nikdy nebudu.

Moje barbarské pokusy o vážnou hudbu

Takže když to vemu kolem a kolem tak skutečnost, že sem si v patnácti letech začal myslet že budu skládat vážnou hudbu a že sem se o to začal dokonce i pokoušet mi zvedá s přihlédnutim k tomu co o svých schopnostech dnes již vím vlasy, hrůzou na hlavě. Ale je to tak, opravdu přesně tak. Asi tři roky od mejch 15 do 18 let, teda když sem chodil na gympl sem se snaýžil skládat něco, čemu sem dokonce řikal vážná hudba. Pamatujuse že sem to psal do cakewalku, kterej sem samozřejmě odcizil od nejmenovaného kamaráda a připadal sem si strašně originální, protože zbytek třídy ujížděl na beatles a podobnejch rpo mě tehdy povrchních záležitostech.... ale já sem byl někdo, já sem předstíral dojetí při poslechu Dvořáka a šptrtal se (samozřejmě jen teoreticky) základy kontrapunktu a harmonie.

Celé mé snažení vyústilo tím že sem napsal něco, čemu sem řikal smyčcový kvartet a potom dokonce asi minutu a půl něčeho čemu sem řikal symfonie. Pak sem se na dlouhá léta odmlčel.... ale ne zcela nedávno sem napsal eště jeden smyčcovej jednovětej kvartet, taky špatně, nu co, donutil sem čtyři hudebníky, aby mi ho zahráli, tak sem rád i když to neni žádná vážná hudba ale jen ta věc co začíná od s a konční v kanalizaci.

Písničky

Tak tady budu trochu sebevědomější. To že nemám zrovna hluboky talent na harmonii eště neznamená že nejsem schopen vymyslet dobrou melodii, a to já sem. To ve spojení s mými textařskými schopnosti ze mě zcela kriticky a skromně dělá poměrně dobrého písničkáře. Tady si milé děti, rodiče, prarodiče, zvířátka a co já vim kdo už má všechno dneska přístup na internet můžu skutečně dovolit být optimistický, jsem dobrý písničkář a věci který sem udělal pro svých několik hudebních skupin ve kterých sem působil nejsou vůbec špatný.

Ostatní skladby

Shodou ololností sem se seznámil s taneční skupinou albadance a udělal sem pro ně pár instrumentálních skladeb a voni na tě pak tancovali to je všechno nic víc, nic míň.


  • Písničky - Moje písničkářská tvorba. Tvořil jsem jí pro několik skupin.
  • Pokusy u vážnou hudbu - Odvžné a zoufalé a směšné pokusy o to skládat vážnou hudbu.
  • Ostatní skladby - Předevšim věci složené pro skupinu albadance.
Vytvořil Binarrow s.r.o.
Total: 45ms   DB: 8ms   Mem: 1916kB